Jak nakupovat?

Úvod Jak nakupovat?

Nevíte si rady a potřebujete poradit? 


Zavolejte nám na telefonní číslo +420 739331662 od pondělí do pátku: 9:00 - 17:00.

 

Před zakoupením obuvi zde máme několik rad a doporučení

 

 
  • Obuv vyzkoušejte, aby přesně vyhovovalo číslo, šíře a střih

 

  • Obuv střídejte

 

  • Používejte nazouvací lžíci, předejdete tím deformaci opatku

 

  • Naimpregnujte obuv, impregnace obsahující samočistící NANO technologii chrání boty před vodou a méně se špiní

 

  • Pokud se vám potí nohy nebo obuv zmokne či navlhne může dojít k částečnému zapouštění barvy usňových podšívek.

 

 

Průvodce dětským obouváním

 

Údaje lékařských statistik jsou varující. Zatímco 99% dětí se rodí s naprosto zdravýma nohama, jakmile začnou chodit a obouvat se, začínají se u nich objevovat různé zdravotní potíže a vady nohou.

 

Tvar obuvi - dětská obuv musí mít kulatou špičku, která poskytuje dostatek místa pro prsty. Špička obuvi musí být také dostatečně vysoká, aby tužinka ve špičce netlačila na prsty seshora. Nášlapná část obuvi ve stélce musí mít tvar a proporce odpovídající tvaru nohy dítěte.


Materiál svršku - obuv by měla být z přírodních materiálů, jako je useň (kůže) a textil, které jsou prodyšné a absorbují vlhkost.


Stélka obuvi - dětské nohy se poměrně hodně potí, musí být každá obuv, zvláště uzavřených střihů, vybavena ve vnitřní nášlapné části stélkou nebo vložkou ze savého materiálu, tedy opět useň (kůže), texti.


Žádné podpory klenby v obuvi pro nejmenší - u nejmenších dětí přibližně do věku 4 let jsou v klenbě nožní tukové polštářky protkané pružným a pevným vazivem, které mají za cíl chránit vyvíjející se nožní klenby před možným přetížením. Přestože nožka vypadá jako tzv. plochá noha, je obvykle zcela v pořádku. Je tedy zbytečné vybavovat obuv pro nejmenší děti komponenty pro podporu klenby.


Podpatky - podpatky u dětské obuvi musí být co nejnižší.

 

 

Správná péče

 

Péče o obuv probíhá ve 3 etapách:

 

  • Čištění

  • Aplikace výživného krému vhodného pro daný typ kůže

  • Impregnace, která chrání obuv před nečistotami, prachem a vlhkosti.

 



1. Čištění


Odstraníme prach a nečistoty. Na to se nejlépe hodí kartáč. U každého typu obuvi použijeme vhodný typ kartáčku. Opatrně je třeba zacházet s jemnými velurovými kůžemi nebo nubukem a velurem. Nikdy nekartáčujte mokré boty! Dejte pozor aby byly zcela suché. Dokonce i odolné skvrny lze jednoduše a bez námahy vyčistit. Pokud se kartáčem nebo gumou stále nepodařilo vyčistit boty – použijte speciální prostředky. Firma Solitaire např. nabízí čisticí pěnu Combi Schaum pro jemné čištění a Shoe Clean přípravek, na základě citronového oleje pro intenzivní čištění.

 

 



2. Pečující prostředky pomáhají usni udržet její pružnost, měkkost a vzhled.


Moderní syntetické materiály používané pro obuvnické účely potřebují péči, aby vláknitá struktura zůstala beze změny a materiál neztrácel své vlastnosti. Veškerý materiál, v průběhu času vysychá. Aby se tomu zabránilo, je nutné používat na svršky příslušné výživné krémy nebo tekuté výrobky. Na závěr, hladká kůže se vyleští hadříkem a nubuky a velury se zdrsní kartáčekem.



 

3. Impregnace chrání boty před UV zářením, špínou, prachem a vlhkostí.


Impregnační prostředky zůstavají na povrchu materiálu, ale také pronikají do materiálu. Kapičky vody sjedou bez zastavení po materiálu, a prach a nečistoty nedrží! Kromě toho, jak tomu často bývá u obuvi při chůzi, že jedna bota se dotýká druhé a na botách zůstává černý pruh, tak se mnohem snadněji čistí se v případě, že boty byly dříve ošetřeny pomocí impregnačního činidla.

 


 

Několik obecných pravidel, které vám pomohou zachovat krásné boty a prodloužit jim život:

 

Kůže má schopnost absorbovat vlhkost. Vlhká kůže může zdeformovat obuv. Ujistěte se, že boty vždy dobře vysušíte. V žádném případě nesušte boty na topení, nebo u zdroje sálavého tepla – to může vést k popraskání kůže.

Nenoste stejný pár každý den. Boty by si měly odpočinout po dobu 24 hodin. Během této doby, se vlhkost vsáknutá do kůže odpaří. Ukazatelem toho, že máte příliš často jeden a tentýž pár, je změna barvy stélky. Pokud je tmavá – je čas dát boty „na odpočinek“, neměla čas se zbavit nahromaděné vlhkosti.

Používejte napínák pro boty. Použijte speciální deodorant pro boty. Mají antibakteriální účinky a boty příjemně provoní. Při vyzouvání bot, povolte tkaničky nebo přezky zabraňujete tím zbytečnému protahování boty.

Copyright 2016 - 2024 © botyprotebe.cz